از زمانی که موضوع برنج های آلوده مطرح شده، همواره این پرسش به ذهن خطور می کند که کدام برنج سالم است؟ پاسخ ساده ای برای این سؤال وجود ندارد. هفته گذشته پژوهشگران کالج دارتموث اعلام کردند مقدار زیادی ماده آرسنیک در یک نوع غذای کودک که حاوی شربت برنج است، یافت شده است. با اینکه ماده آرسنیک در برنج، میوه ها، انواع آب میوه، آبجو، آرد، ذرت، و مواد غذایی مختلف یافت می شود، تاکنون میزان مجاز آرسنیک مواد غذایی توسط دولت فدرال ایالات متحده اعلام نشده است. آرسنیک موجود در طبیعت و مواد غذایی عمدتاً به شکل آلی ( ارگانیک ) و غیر سمّی است که بر خلاف سمّ آرسنیک ( آرسنیک معدنی یا غیر ارگانیک ) به سرعت از بدن انسان دفع می شود.
میزان مجاز آرسنیک معدنی ( سمّی ) در آب آشامیدنی 10 به یک میلیارد است، ولی این معیار برای غذا قابل استفاده نیست. البته منشاء ورود سمّ برای بدن انسان اهمیت ندارد و چیزی که اهمیت دارد این است که آرسنیک خطر سرطان، بیماری قلبی، و امراض دیگر مانند دیابت را افزایش می دهد.
دانشمندان از سالها پیش متوجه شده اند برنج تمایل شدیدی به جذب سمّ آرسنیک دارد و بیشتر از سایر غلات آن را در خود ذخیره می کند. مقدار آرسنیک برنج در مناطقی که هنوز از آفت کش های حاوی آرسنیک استفاده می شود بیشتر از سایر مناطق است.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده از سال گذشته اندازه گیری آرسنیک معدنی موجود در برنج و فرآورده های آن را آغاز کرده است، که نتایج آن به زودی منتشر خواهد شد. به نظر آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، مقدار آرسنیک وارد شده به بدن انسان از طریق مواد غذایی، یک پنجم مقدار سمّی است که از طریق آب آشامیدنی مصرف می شود. به نظر محققین، تنها توصیه عملی در حال حاضر این است که از رژیم های غذایی متنوع استفاده شود. مقدار مصرف برنج، حداقل در کودکان زیر 5 سال، باید محدودتر شود. به ویژه فرآورده های تغلیظ شده مانند شربت برنج که به عنوان شیرین کننده غذای کودک به کار می روند، احتمالاً حاوی آرسنیک بیشتری هستند.